مراقبت های بعد از جراحی سینوس

مراقبهای پس از جراحی سینوس لیفت

 

تا دو ساعت پس از جراحی از خوردن و آشامیدن خودداری کنید . بعد از دو ساعت نوشیدنی های خنک و برای شام میتوانید از سوپ سرد میکس شده استفاده کنید و از استفاده از مواد غذایی گرم بپرهیزید .

از انجام فعالیت های سنگین و ورزش و شنا بپرهیزید .

از دمیدن در بینی خود یا عطسه به مدت ۱۰ روز اجتناب کنید . در صورتی که نیاز به عطسه دارید با دهان باز این کار را انجام دهید تا فشار کمتری به فک و مسیر هوایی بیاید .

استفاده از پک یخ برای ۲۴  ساعت اول پس از عمل جراحی به راحتی شما و به حداقل رساندن تورم کمک خواهد کرد. یک روز بعد از جراحی، پک گرما می تواند به کمتر شدن ناراحتی شما کمک کنداز شستشو، تف کردن و مکیدن از طریق نی به مدت ۲۴ ساعت بعد از عمل جراحی اجتناب کنید، خون در محل جراحی لخته شده است و این اعمال سبب خارج شدن لخته از محل جراحی شده ، موجب خونریزی می گردد و فرایند ترمیم زخم را مختل می کنند .

طبق دستور پزشک از دهانشویه کلر هگزیدین یا آب نمک ولرم برای شستشوی دهان استفاده نمایید

مقداری خونریزی و تورم پس از عمل انتظار می رود، اگر خونریزی شدت یافت، با یک گاز روی منطقه برای مدت ۲۰ دقیقه فشار وارد کنید، اگر خونریزی فروکش نکرد، با دندانپزشک خود تماس بگیرید .

گاهی اوقات، خونریزی از بینی ممکن است رخ دهد این طبیعی است  و جای هیچ نگرانی نیست .

روز بعد از عمل جراحی، مسواک زدن را در منطقه غیر جراحی آغاز کنید. به یاد داشته باشید شستشو را بسیار آرام انجام دهید. شما می توانید از آب نمک رقیق به آرامی، برای نرم کردن بقایای مواد غذایی و خارج کردن آنها از دهان استفاده کنید. محل جراحی را تا اولین ویزیت پس از عمل مسواک نزنید .

 

ارسال دیدگاه