درمان بدرنگی دندان ها با لامینت دندان

زیبایی دندان
درمان-بدرنگی-دندان-ها-با-لامینت-دندان

لامینت دندان یکی از سریعترین و مؤثرترین روشهای درمانی برای دندانهای بدرنگ (به علت تتراسایکلین،فلوراید غیره) یا ساییدگی مینای دندان، پوسیدگی جزئی، یا دندانهای جلویی فاصله دار،کوتاه، کمی لب پرشده ویا کج می باشد.

ونیر بسیار باریک

درابتدای کار لازم است به منظور ایجاد فضا برای لامینت دندان حدود0/5 تا 1/2 میلی متر از سطح مینای دندان تراشیده شود. امروزه با وجود تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته اروپایی، ونیرهای بسیار باریکی تولید می شوند. ونیرهای بسیار باریک بین 0/3 تا 0/5 میلی متر ضخامت دارند اما درجه سختی آنها 400 ام پی ای است(درجه سختی دندان واقعی بین 80 تا 120 ام پی ای میباشد). این ونیرها با رنگهای بسیار طبیعی می توانند هرگونه بدرنگی و بدشکلی دندان را تنها طی دو جلسه بپوشانندو لبخند زیبا و کاملا" جدیدی را به شما هدیه کنند.

جلسه اول:

معاینه، گرفتن عکس، بررسی کلی وضعیت دندانها از جمله کارهایی است که در اولین جلسه انجام می شود.از زوایای مختلف داخل و خارج دهان برای بدست آوردن"طرح لبخند" ایده آل از چهره شما با استفاده از نرم افزارطراحی لبخند،عکسهایی گرفته می شود.پس از موافقت شما با طرح درمان و انتخاب فرم و رنگ دلخواه، درباره ساخت ونیر مناسب شما تصمیم گیری می شود.

جلسه دوم:

معمولا" جلسه دوم  یکی دو روز بعد از جلسه اول است.ونیر شماپس از ضد عفونی دندانها بوسیله موادی که منحصرا" مخصوص ونیرهای بسیار باریک هستند، چسبانده می شوند.

ونیرهای لامینت برای ردیف کردن دندانهای نامرتب بکارمیروند.این روش نیز با 2جلسه درمان، امکان پذیر است.در طی جلسه اول دندانپزشکان پس از موافقت شما با طرح لبخند، بخش بسیارکوچکی از سطح مینای دندان شما را می تراشند، سپس شروع به ساخت ونیرلامینت میکنند.معمولا"ونیرها  ضخامتی بین 5/. تا1/2 میلی متر دارند و می توانند عیوب بیشتری از دندانهای شما را بپوشانند.

در جلسه دوم،سطح دندانهای شما را با رزین یا چسب مخصوصیپو پوشانده می شود.سپس ونیرها را روی دندان قرارمیدهند.برای استحکام چسب از اشعه ای با فرکانس بالا استفاده می شود. در نتیجه ونیرشما مثل دندان واقعی بسیار طبیعی به نظر می رسد.

هر دو نوع ونیر،از رنگ یکسانی بر خوردارند و هر دوی آنها می توانند لبخند زیبایی به شما هدیه کنند.بدون شک،ونیر بسیار باریک گزینه بهتری می تواند باشد، زیرا نیازی به تراشیدن دندانهای شما ندارد.

زمان مورد نیاز برای انجام مراحل گذاشتن ونیر:

    2 روز برای1 الی 4 ونیر

    3الی 5 روز برای 5 ونیر و بالاتر

ارسال دیدگاه