اصلاح طرح لبخند

زیبایی دندان

اصلاح طرح لبخند چیست ؟

این کار برای زیباسازی خنده استفاده می شود. انجام آن با استفاده از روش هایی مانند روکش دندان، بریج دندان، ارتودنسی، کاشت دندان و سفید کردن دندان انجام می شود. اصلاح طرح لبخند می تواند به بهبود رنگ دندان و بهبود فاصله بین دندان ها و هماهنگ شدن دندان ها کمک کند.این روش ، بهبود ظاهر لبخند و داشتن لبخند زیبا از طریق یک یا چند روش زیبایی دندان از قیبل روکش گذاری، باندینگ کامپوزیت، کاشت دندان و سفید کردن دندان است. در اصل، اصلاح طرح لبخند دندان فرآیندی است که انجام آن اختیاری است، در حالی که بازسازی و ترمیم کامل دندان ها فرآیندی است که باید انجام بگیرد.

 

مواردی که برای اصلاح طرح لبخند اصلاح می شود :

تنظیم موقعیت و فاصله دندان ها :اگر دندان های شما با یکدیگر تراز نیستند می توان دندان ها را به نحو صحیح از طریق درمان های ارتودنسی همچون ارتودنسی نامرئی اقدام به ردیف کردن دندان ها نمود و وضعیت قرارگیری آنها را در دهان اصلاح نمود. برای این کار همچنین ممکن است نیاز به روکش ونیر نیز وجود داشته باشد تا به طرح لبخند مناسب و لبخندی زیبا دست پیدا کنید.برای اصلاح دندان هایی که فضای خالی بین آنها وجود دارد می توان از مجموعه متنوعی از راهکارها و روش های دندانپزشکی زیبایی استفاده کرد.

رنگ دندان : اصلاح طرح لبخند می تواند ظاهر دندان های شما را به صورت دلخواه ترمیم کند. سفید کردن دندان ها می تواند رنگ دندان های لک شده را اصلاح کند و اگر برای رفع مشکل نیاز به درمان های پیشرفته تر دندان پزشکی وجود داشته باشد، امکان استفاده از روکش ونیر پرسلاین، روکش دندان، یا ایمپلنت دندان نیز وجود دارد.

دندان های از دست رفته : دندان های از دست رفته می توانند ظاهر لبخند شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهند. در این حالت امکان استفاده از کاشت دندان به روش ایمپلنت دندان یا پل برای رفع مشکل و اصلاح طرح لبخند دندان وجود دارد.

 هماهنگی و توازن : ظاهر دندان هایی که دارای خراشیدگی یا ترک بوده و غیر جفت هستند از طریق باندینگ زیبایی با روکش ونیر یا لامینت قابل بهبود است.

زیبایی شناسی طرح لبخند : با استفاده از تکنولوژی های مدرن، امکان بهبود یا جوان سازی صورت های بد شکل یا پیر وجود دارد. در این حالت از روش های خاص دندانپزشکی زیبایی می توان برای پر کردن لب ها، گونه ها و اصلاح طرح لبخند دندان استفاده کرد.

طول دندان : تاثیرات ناشی از افزایش سن و فرسایش روزانه می تواند باعث از بین رفتن ظاهر جوان و شاداب دندان شود. درمان طرح لبخند برای دندان های کوتاه می تواند شامل تغییر شکل و بلند کردن دو دندان نیش جلوی دهان با استفاده از باندینگ کامپوزیت یا روکش ونیر پرسلاین باشد.

یک لبخند متوازن می تواند در نتیجه تناسب و تقارن دندان ها و حفظ مناسب بهداشت دهان ایجاد شود. دندانپزشک در صورت مشاهده مشکل احتمالی در این رابطه درباره طرح درمان مناسب برای بهبود وضعیت ظاهری دندان ها و ایجاد یک طرح لبخند زیبا و متوازن با شما صحبت خواهد کرد.

پیش از اینکه دندان پزشک زیبایی برای اصلاح طرح لبخند دندان یک برنامه درمانی ایجاد کند، سلامت دهان و دندان شما باید بررسی شود. دندان پزشک زیبایی دندان ها، لثه ها و ساختار دندان به طور کامل معاینه می کند تا تعیین کند که آیا شما برای انجام روش اصلاح آماده هستید یا خیر. در صورتی که در معاینه مشخص شد که مشکل دهان و دندان مثل بیماری لثه یا چفت نشدن دندان ها روی هم را دارید، باید قبل از انجام اصلاح طرح لبخند دندان، مشکل خود را برطرف سازید.

ماندگاری اصلاح طرح لبخند :

روش های دندان پزشکی زیبایی از جمله اصلاح طرح لبخند دندان مستلزم مراقبت از دهان و دندان و نگهداری در طول زمان است. برای مثال، سفید کردن دندان باید گاهی اوقات تکرار شود تا درخشان بودن دندان ها ماندگار باشد و حفظ شوند. دندان های مصنوعی چینی ممکن است لب پر شده یا بشکنند و به تعویض نیاز داشته باشند. باندینگ کامپوزیت دائمی ممکن است لک بیفتد و باید بهبود پیدا کد یا تعویض شود. روکش های دندان عموما باید پس از 10 تا 15 سال تعویض شوند. اصلاح لبخند لثه ای نیز باید در طول زمان بهبود پیدا کند.

سازنده اجزای زیبایی دندان، تکنسین آزمایشگاه و موادی که پزشک مورد استفاده قرار می گیرند نیز بر میزان دوام و ماندگاری اصلاح طرح لبخند دندان شما تاثیر گذار هستند. به منظور بدست آوردن نتایج بهینه، در انتخاب دندان پزشک زیبایی دقت خاصی داشته باشید و در مورد موادی که می توان مورد استفاده قرار داد مشورت کنید.

به کمک طراحی لبخند می‌توان نقص‌های زیبایی گسترده‌ای مانند موارد زیر را برطرف نمود :

•    تغییر رنگ و از بین رفتن رنگ دندان

•    ترک یا لب پریدگی دندان

•    فرسودگی، تغییر شکل یا اندازه نامناسب دندان

•    انحراف یا کجی ملایم دندان

•    فاصله بین دندان‌ها

•    لبخند لثه نما (لبخند لثه ای)

•    خط لثه ناصاف

ارسال دیدگاه