از عوارض سفید کردن دندان چه می دانید

زیبایی دندان
از-عوارض-سفید-کردن-دندان-چه-می دانید-ایمپلنت

گاهی با دیدن عکس های افراد معروف و یا مدل های روی مجله های مد با دیدن لبخند فرد که دندان های سفیدی هم دارد جذبشان می شوید، اما چگونه دندان های خود را به این سفیدی کرده اند؟ گاه به سرمان می زند کاشت دندان انجام دهیم یا اینکه دندان خرابی که داریم با ایمپلنت، دندان جدیدی جایگزین کنیم. اما جدای از همه اینها بحث سفیدی بیش از حد دندان های این افراد مشهور پیش می آید که مایل هستیم ما هم چنین دندان هایی داشته باشیم اما در عین حال از عوارض این دست سفید کردن ها خبر نداریم.

در پی سفید کردن دندان به صورت مصنوعی و نه راه های طبیعی و رعایت رژیم های درست غذایی، می تواند آسیب دیدگی دندان و پوسیدگی آن را به همراه داشته باشد. بیشتر هم قشر جوان ما بسیار علاقمند به چنین امری هستند و خواستار داشتن دندان های درشت و بیش از حد سفید هستند. اما باید یادآور شد که حساسیت بیش از حد دندان ها را به همراه خواهد داشت.بیشتر به این دلیل که این روش شیمیایی می باشد.

مواردی که احتمالا بعضی از ما به سرمان می زند تا به سراغ سفید کردن دندان برویم، معمولا بر اثر مصرف قهوه، چای یا دخانیات است که به خاطر آن ها دندانهایمان تیره شده. به یاد داشته باشید این امر باید توسط پزشک متخصص انجام شود ولی هر چند وقت یکبار باید تکرار شود. در واقع برای کسانی که مبتلا به بیماری های لثه یا ساییدگی مینا هستند با سفید کردن به دندان های خود لطمه می زنند. بهترین روش استفاده از ترکیبات پراکساید که شامل هیدروژن پراکساید یا آب اکسیژنه یا کارباماید پراکساید می باشد که تاثیر بدی روی دندان ندارند.

اگر تجربه انجام چنین چیزی را داشته اید، حتما شنیده اید که توصیه می شود 24 ساعت بعد از سفید کردن دندان نباید چای، قهوه یا نوشابه و یا سس قرمز مصرف کنید، در واقع خوراکی های رنگی را باید در این زمان حذف کنید. اما استفاده از شیر و آب، موز، سیب، نان سفید یا ماکارونی با سس سفید، ماهی ها مجاز هستند. تا آنجا که می توانید فریب تبلیغات را نخورید و دندان های خود را به افراد غیر متخصص و دستگاه های تبلیغاتی نسپارید؛ زیرا نه تنها سلامت و بهداشت دندان شما را به خطر می اندازند، بلکه منجر به سفیدی آن هم نمی شوند.

ارسال دیدگاه